Innowacje

Pomagamy kompleksowo w wykorzystaniu przez podatników dostępnych zachęt podatkowych związanych z działalnością innowacyjną, w szczególności ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz 50% kosztów uzyskania przychodów.

Służymy pomocą dużym spółkom technologicznym z rozbudowanymi działami B+R i działalnością innowacyjną prowadzoną na szeroką skalę, jak również start-upom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z innowacjami.

Wspólpracujemy z:

     logo KPT   mit logo cee jci logo      ockham logo


Ulga B+R

Wspólnicy TaxLab posiadają bogate doświadczenie we wdrażaniu ulgi podatkowej na działalność badawczo rozwojową – pomagali z powodzeniem skorzystać z ulgi B+R u podatników z różnych branż, (m. in. IT, ochrona zdrowia, motoryzacja, farmaceutyka) oraz różnych wielkości (duzi oraz średni przedsiębiorcy, a także start-upy).

Pomagamy przy:

  • identyfikacji obszarów Państwa działalności kwalifikujących się na działalność B+R, możliwą do objęcia ulgą podatkową;
  • identyfikacji kosztów kwalifikowanych oraz obliczeniu i raportowaniu ulgi;
  • zabezpieczeniu Państwa pozycji podatkowej poprzez uzyskanie stosownych interpretacji podatkowych;
  • wprowadzeniu zmian organizacyjnych / dokumentacyjnych, które pozwolą na efektywne i bezpieczne skorzystanie z ulgi B+R.

ulotkaBRwww


 IP BOX

Doradzamy również w związku z tzw. IP Box, czyli możliwością skorzystania z preferencyjnej 5% stawki podatkowej dla określonych kategorii przychodów uzyskiwanych z praw własności przemysłowej. Stosowne przepisy obowiązują w Polsce od początku 2019 r.

ulotkaIPwww


 50% koszty uzyskania przychodu

Wdrażamy rozwiązania pozwalające na bezpieczne skorzystanie przez podatników z 50% kosztów uzyskania przychodów. W szczególności:

  • analizujemy Państwa działalność oraz czynności wykonywane przez poszczególnych pracowników pod kątem możliwości zastosowania podwyższonych kosztów;
  • przygotowujemy wszelką dokumentację wymaganą do zastosowania 50% kosztów (np. ewidencje utworów, protokoły przekazań, regulaminy wynagradzania);
  • występujemy z wnioskami o wydanie interpretacji indywidualnych w celu zabezpieczenia Państwa pozycji podatkowej.